Po raz czwarty zorganizowaliśmy Tarnowską Grę Rowerową. Gra w tym roku odbyła się w nowej formule. Obecna sytuacja związana z zagrożeniem pandemicznym wymusiła na nas bardziej kreatywne podejście. Unikaliśmy gromadzenia się rowerzystów oraz zrezygnowaliśmy z oficjalnego startu i oficjalnego zakończenia w dużym gronie. Nie było standardowej wyznaczonej trasy, a jedynie wyznaczone punkty na mapie do odwiedzenia. Każda z 25 drużyn startowała ze swojego domu o dowolnej porze, pamiętając, aby ukończyć grę do godziny 16.00.  Drużyny samodzielnie wyznaczały sobie trasę przejazdu. Wszystkie zmiany bardzo podobały się naszym uczestnikom. Nowością była też bardziej rozbudowana fabuła gry. Wszystkie zespoły musiały wcielić się w rolę detektywów śledczych. W małym miasteczku ktoś okradł znanego kolekcjonera dzieł sztuki. Zaginęły bardzo cenne obrazy. Informacji nasi śledczy musieli szukać w określonych lokalizacjach. Były one niepełne, przypadkowe i bardzo lakoniczne. Jednak wszyscy bardzo sumiennie zgromadzili dostępne poszlaki i dowody daktyloskopijne wzorowo wypełniając raport dla głównego komendanta. Obrazy udało się odzyskać. Dokonały tego trzy drużyny. Jednak dwóm wytypowanym sprawcom nie udało się przedstawić jednoznacznych dowodów ich winy.

Pogoda. No cóż... zawsze pozostaje kwestia jaki założymy strój. Od kilku lat znamy nastawienie uczestników Gry Rowerowej i wiemy, że są to twardzi ludzie nie bojący się wyzwań. Stąd deszcz w nadmiernej ilości też nie był im straszny.

Będzie to edycja, którą będziemy długo pamiętać. Przygotowania nie były łatwe, szczególnie ze względów bezpieczeństwa. Bardzo brakowało nam zmęczonych i szczęśliwych twarzy naszych uczestników. Wspólne zakończenie Gry tym razem nie było możliwe, a zadania sprawnościowe zastąpiliśmy większą ilością łamigłówek i fabułą.

Chcieliśmy podziękować naszym uczestnikom tym starszym i tym młodszym, że przebyli tak długą trasę i ponownie spędzili na sportowo swój czas wolny. Trzeba mieć naprawdę wolę walki i chęć przygody, żeby jeździć w takiej mniej komfortowej pogodzie.

Szczególne podziękowania dla naszych wolontariuszy Ani, Tomka, Mateusza i drugiego Tomka za gotowość pomocy. Doceniamy to bardzo, jednakże wasze bezpieczeństwo było dla nas w tej sytuacji ważniejsze. Miejmy nadzieję, że w czasie V edycji Tarnowskiej Gry Rowerowej będziemy działać już wspólnie, aby Gra była jeszcze ciekawsza.

Projekt był współfinansowany przez Urząd Gminy Tarnowo Podgórne. Chcemy podziękować Władzom Gminy za wsparcie i zaufanie jakie otrzymaliśmy w tej szczególnej sytuacji. Ilość uczestników pozwala nam stwierdzić, że po tak ciężkim czasie izolacji społecznej udało nam się kontynuować spędzanie wolnego czasu w myśl naszej misji: była gra, zabawa oraz integracja.

RELACJA ZDJĘCIOWA