Free Time w Parku w Jankowicach 13 maja 2018

Pomożemy otworzyć Pałac Jankowice!!!

 

Fundacja Free Time wraz z organizatorem Pałac Jankowice oraz gminą Tarnowo Podgórne serdecznie zaprasza na wspólną zabawę przy okazji uroczystego otwarcia Pałacu i Parku w Jankowicach. Budynek Pałacu jak i jego okolica zostały poddane rewitalizacji i znacznej modernizacji. Dzięki temu możemy spędzić wolny czas na łonie natury w oderwaniu od wiejskiego zgiełku.
Aby umilić niedzielne świętowanie mieszkańcom przygotowaliśmy interesujące atrakcje:
A. Gra Terenowa w parku
B. Namioty z grami planszowymi
C. Punkt animacyjny

Każda z tych atrakcji skierowana jest do Ciebie drogi czytelniku – bez względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania.

A. Gra Terenowa jest zbliżona formą do podchodów – spaceru po wybranym terenie połączonego z wykonywaniem krótkich zadań i rozwiązywaniu łamigłówek. Jest jedną z nowoczesnych form spędzania wolnego czasu i służy poprawianiu więzi w grupie ludzi oraz poznawaniu nieodkrytych do tej pory zakątków danego terenu.
Szczegóły dotyczące uczestnictwa w namiocie z grami planszowymi.

B. Namioty z grami planszowymi – na terenie parku w Jankowicach rozstawione będą namioty wypełnione przeróżnego typu grami planszowymi z bardzo przyswajalnymi zasadami. Z chęcią wprowadzimy Was o jeden krok do przodu w świat gier aby miło i zabawnie spędzić czas. Będą tytuły dla dzieci oraz bardziej wymagające dla starszych.

C. Punkt animacyjny będzie opiekował się głównie najmłodszymi mieszkańcami, prowadzony przez osoby mające doświadczenie z dziećmi zapewni chwilę ciekawej i kreatywnej rozrywki na wolnym powietrzu.



Turniej Andrzejkowy przy planszy 25.11.2017

Zjawisko planszowego renesansu rośnie w siłę, powoduje, że rozrywkę i poznawanie nowych ludzi można połączyć siadając przy wspólnym stole podczas gry. Korzystając z coraz rosnącej popularności spędzania wolnego czasu przy grach kierujemy szeroko zaadresowane zaproszenie do każdego z Was – mieszkańców gminy Tarnowo Podgórne.

Organizujemy turniej gier planszowych w przed-andrzejkową sobotę 25 listopada. Serdecznie zapraszamy każdego mieszkańca - małego i dużego.

Uczestnicy biorą udział indywidualnie lub rodzinnie, każdy kto przyjdzie otrzyma kartę zawodnika, w którą nasi przedstawiciele będą wpisywali wyniki. Będą nagrody i będziemy mieli ich wiele, a co! W końcu liczy się dobra zabawa oraz Wasz uśmiech
i satysfakcja. A takich i innych emocji podczas gry jest naprawdę dużo.
Krótki rozkład jazdy w dniu 25 listopada:
10:00-11:00 witamy wszystkich, rozdajemy karty zawodnikom
10:00-13:30 – to czas dla Was, bawcie się dobrze, zbierajcie punkty
13:30-14:00 – zbieramy karty zawodników i wyłaniamy zwycięzców
Czekamy na Was i gwarantujemy ciekawie spędzony czas.

Do sponsorów nagród dołączyła polska firma wydawnicza REBEL oraz platforma dystrybucyjna Edu-Książka. Dziękujemy!!!
Projekt jest współfinansowany przez Gminę Tarnowo Podgórne, którą śmiało nazywamy już Zgraną Gminą 😊.

 



Rodzinne zabawy z grami formatu XXL - 10.06.2017

I Rodzinne Gry XXL już za nami. Dzisiaj odbył się kolejny nasz event związany ze wspólnym spędzaniem czasu przez rodziny
w zaproponowanej przez nas formie. Uczestnicy jak zawsze dopisali, czego nie można powiedzieć o pogodzie. Kapryśna
i niezdecydowana przegoniła nas z boiska na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej. Za udostępnienie Sali bardzo dziękujemy Panu Tadeuszowi, który przyszedł i poświęcił swój czas. To było nasze wyjście awaryjne, które się sprawdziło w 100%.

 

Na start zgłosiło się 9 drużyn: Smerfy, Zwiadowcy, Weseli, Spryciarze, Sprytne Huhusie, Babiniec, Mak, Gdosie oraz Szczęściarze. Wszystkie drużyny, które stawiły się chwilę przed godziną 11.00 otrzymały szczegółowe wytyczne co do zasad gry. Na każdym ze stanowisk czekał wykwalifikowany wolontariusz Fundacji, który dbał o prawidłowy przebieg rozgrywek i stale motywował do jego ukończenia ze stoperem w ręce. Tak, tak większość z konkurencji była na czas. Konkurencje co tu kryć były nowatorskie oraz dawały możliwość sprawdzenia swoich sił w grach w powiększonym rozmiarze. Każdy z członków swojej grupy miał wiele radości w trakcie swojej pracy zarówno umysłowej jak i ruchowej. Na każdym ze stanowisk łączyliśmy przyjemne z pożytecznym, bo trzeba było się niekiedy mocno skupić na zadaniu jak i na pracy zespołowej.

 

W tym miejscu serdecznie dziękujemy naszym wolontariuszom tzn. Iwonie, Iwonie😊, Ani, Sewerynowi, Tomkowi, Mateuszowi, Michałowi za to, że dzięki waszej pomocy ten event się udał. Za to, że wam się chciało i mieliście dla nas czas aby przekazać swoją wiedzę innym oraz zachęcać swoim uśmiechem do wytrwałej pracy. Dziękujemy wam!!!

 

Pokonywanie kolejnych konkurencji na stanowiskach dawało grupom wiele radości i satysfakcji z wykonywania zadań. Na końcu jednak wyłonienie zwycięzców było równą szansą dla wszystkich, którzy mieli do pokonania tor „pstrykając” kapslem. Niby łatwe ale cóż… zwycięzca jest zawsze jeden… czyli zostali nimi - Spryciarze nazwa trafiona w punkt. Gratulujemy!!! Przygotowane nagrody mamy nadzieję, że ucieszyły i tych dużych i tych małych uczestników dzisiejszego spotkania. Przez cały czas naszej imprezy byli z nami instruktorzy z TwójRobot.pl, którzy dawali szansę wszystkim na przejęcie kontroli nad robotem. Zmagania, również były na czas, zwycięzca na pewno jest zadowolony. Brawo!!! Wiem, że dołączy do misji i włączy się w świat robotyki.

Za wsparcie nas w gadżety do paczek dziękujemy Drukarni MJP z Poznania oraz indywidualnym darczyńcom. Nasz projekt współfinansowany był przez Urząd Gminy Tarnowo Podgórne.

 

Wszystkim uczestnikom oraz sympatykom naszej Fundacji dziękujemy za fajnie spędzony wspólny Free Time!!!

Do zobaczenia na innych imprezach.

 



Druga Tarnowska Gra Wiejska - Tarnowska Enigma  24 września 2016 roku

Kropla scenariusza...

Podczas prac remontowych w budynku Ośrodka Zdrowia
w Tarnowie Podgórnym znaleziono zamurowaną niszę w murze, a w niej kopertę z ostatnią wolą Henryka Zygalskiego – jednego
z kryptologów, którzy w 1933 roku złamali kod niemieckiej maszyny kodującej wiadomości - Enigmy.

Zygalski zapisał w swoim testamencie, że kazał zrobić gdzieś na terenie gminy Tarnowo Podgórne skrytkę, w której umieścił jakieś cenne przedmioty. Do testamentu dołączona była mapa z dużą ilością wskazówek oraz żądanie, by ukryć je
w miejscach związanych z gminą. Mapę natomiast kazał skopiować i rozdać tym osobom, które wskazówki odnajdą oraz w odpowiednim miejscu się stawią. Osoby godne tego, by zmierzyć się z zagadką ukrytą na mapie i odnaleźć skrytkę miały otrzymać podarunek zamknięty dotychczas w otchłani historii…

Wydarzenie

 

W sobotę 24 września 2016 roku o godzinie 9:00 na jednym ze straganów w Tarnowie Podgórnym rozpoczęła się Gra Tarnowska Enigma. Na miejscu startowym stawiło się jedenaście zróżnicowanych pod względem wieku i umiejętności drużyn: Debeściaki, Kokodżambo, Dziewczyny z TP, Gdosie, ArMATa, Sopki, Familiada, Maliny, Muszkieterowie, Sokoły oraz Jakuboszczaki.

Podczas gry uczestnicy musieli sprostać niełatwemu zadaniu rozszyfrowania zagadek, które zostawił w naszej gminie Henryk Zygalski za czasów młodości. Na samym początku należało odgadnąć sposób poruszania się po zakodowanym centrum Tarnowa Podgórnego. Graczom towarzyszyły nieustannie wspomnienia z pamiętnika Pana Henryka, w których zawarte były cenne wskazówki związane z grą. Każda z drużyn odnalazła dwie z czterech części mapy, która prowadziła do ukrytego skarbu. Trop urywał się na przystanku Tarnowo Centrum,

a łamiąc prosty kod literowy uczestnicy dowiedzieli się, że dalszym krokiem jest podróż autobusem w kierunku Poznania.

W Przeźmierowie uczestnicy mieli odwiedzić kilka punktów, wykonać zadania sprawnościowe i rozwiązać kilka zagadek logicznych. Gdy gracze w odpowiedni sposób połączyli fragmenty mapy, mogli poznać lokalizację ukrytego przez Henryka Zygalskiego skarbu, a tym samym miejsce finału Gry Wiejskiej. Była to sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Przeźmierowie, gdzie czekali już organizatorzy Free Time oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w osobie pani Ewy Noszczyńskiej-Szkurat oraz pani Agnieszki Rzeźnik.

 

 

Każda drużyna została nagrodzona a zwycięskie podium otrzymało nagrody specjalne. Oto zwycięzcy:

Trzecie miejsce - drużyna Familada

Drugie miejsce - drużyna Sopków

Pierwsze miejsce - drużyna Kokodżambo.

 

Nagrody ufundował Urząd Gminy Tarnowo Podgórne, a wręczyła je I zastępczyni wójta pani Ewa Noszczyńska-Szkurat.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia:

pani Ewie Noszczyńskiej-Szkurat, pani Agnieszce Rzeźnik, panu Sołysowi Tarnowa Podgórnego Maciejowi Owczarzowi, Pani Hani Stasińskiej, Panu Bernardowi Brońskiemu oraz panu Jackowi Duszczykowi z OSiR.

Osobne podziękowania należą się spółce TP Bus a szczególnie Panu Mikołajowi Stempelowi.

 


Pierwsza Tarnowska Gra Wiejska 28 maja 2016 roku

W sobotę 28 maja 2016r. wystartowała pierwsza edycja Tarnowskiej Gry Wiejskiej. Na linii startu stawiły się cztery drużyny: Debeściaki, Dziewczyny z TP, Jędrusie oraz Sopki.

Do parku 700-lecia w Tarnowie Podgórnym przybyła tajemnicza postać, która wzbudzała duże zainteresowanie przechodniów. Był to XIX-wieczny kupiec.

Gra została zorganizowana w związku z 26 rocznicą samorządności w Polsce. Uczestnicy musieli rozwiązać mnóstwo zadań w miejscach związanych
z samorządem. Zadania były związane z historią Tarnowa oraz z cechami charakterystycznymi danego miejsca jak np. charakterystyczne elementy zabytkowego budynku poczty.

Zawodnicy odwiedzili miejsca związane z samorządem, które realizują zadania przewidziane dla samorządu:

TP Bus - transport,

Gminny Ośrodek Kultury oraz Bibioteka - kultura,

TP Kom - utrzymanie czystości i wodociągi,

Szkoła Podstawowa - edukacja,

Tarnowskie Termy - kultura fizyczna.

Kolejne punkty, które były na trasie uczestników to odwiedziny w domu sołtysa, a także OSP w Tarnowie Podgórnym.

 

Rywalizacja była bardzo zacięta i do końca nie było wiadomo kto zostanie zwycięzcą.

 

Ostatecznie zwyciężyła drużyna Sopków, która Tarnowo przemierzała z wózkiem dziecięcym udowadniając, że była to impreza dla całej rodziny.

 


Nagrody ufundował Urząd Gminy Tarnowo Podgórne, a wręczyła je pierwsza zastępczyni wójta Pani Ewa Noszczyńska-Szkurat, która przybyła do nas pomimo dużego natłoku obowiązków.

 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego wydarzenia:
Pani Ewie Noszczyńska-Szkurat, Pani Agnieszce Rzeźnik, Panu Maciejowi Owczarzowi, Panu Stanisławowi Przybylskiemu oraz Pani Małgorzacie Kożuchowskiej.